<
    >
    X
    Show Leagues >
    Austria - 2. Liga
    23/10 Vorwarts Steyr 1:1 Rapid Wien Am.
    23/10 Lafnitz 2:1 Austria Klagenfurt
    23/10 Grazer AK 2:1 Amstetten
    23/10 Dornbirn 0:0 Horn
    23/10 FC Juniors OÖ 0:5 Kapfenberg
    23/10 Austria Wien Am. 1:1 Austria Lustenau
    23/10 Wacker Innsbruck 0:4 BW Linz
    23/10 Favoritner AC 1:3 FC Liefering
    Favoritner AC 09:30 Austria Wien Am.
    Kapfenberg 09:30 Austria Klagenfurt
    Rapid Wien Am. 09:30 Austria Lustenau
    FC Liefering 13:30 Lafnitz
    Dornbirn 13:30 Wacker Innsbruck
    Grazer AK 16:00 BW Linz
    Amstetten 17:30 FC Juniors OÖ
    Horn 17:30 Vorwarts Steyr
    Austria - BFV Cup
    Result Only Rust 14:00 Deutsch Jahrndorf
    Result Only Kroatisch Minihof 14:00 Pilgersdorf
    Result Only Parndorf 14:00 Ritzing
    Result Only Oberwart 14:00 Horitschon
    Result Only Schlaining 14:00 Pinkafeld
    Austria - Bundesliga
    Austria Wien 15:00 Salzburg
    Altach 15:00 FC Trenkwalder Admira
    Ried 15:00 Sturm Graz
    Wattens 13:30 Hartberg
    LASK Linz 13:30 St. Polten
    WAC St. Andra 16:00 Rapid Wien
    Austria - Cup
    16/10 FC Trenkwalder Admira 1:1 Kapfenberg
    16/10 Wattens 0:1 Favoritner AC
    Allerheiligen 17:00 Amstetten
    16/10 Lafnitz 2:4 Austria Klagenfurt
    16/10 Horn 0:3 ASK Elektra
    16/10 Wiener SK 1:3 Austria Wien
    17/10 St. Polten 0:3 Salzburg
    17/10 Hohenems 1:2 Sturm Graz
    17/10 ASKO Gmund 3:3 Hartberg
    Reichenau 13:30 BW Linz
    17/10 Wacker Innsbruck 1:0 SV Stripfing
    17/10 Wiener Neustadt 1:5 Rapid Wien
    17/10 Altach 7:0 Seekirchen
    17/10 LASK Linz 3:0 SV Wörgl
    17/10 Vienna FC 1894 3:2 Vorwarts Steyr
    18/10 WAC St. Andra 2:2 Ried
    Austria - Frauenliga
    17/10 Horn (w) 0:7 Neulengbach (w)
    18/10 Wacker Innsbruck (w) 1:3 Südburgenland (w)
    18/10 Altenmarkt (w) 0:1 Vorderland (w)
    Postponed St. Pölten (w) 10:00 Landhaus (w)
    18/10 Sturm Graz (w) 4:0 Bergheim (w)
    Austria - Landesliga Burgenland
    16/10 Parndorf 6:2 Leithaprodersdorf
    16/10 Deutschkreutz 5:4 Güssing
    16/10 Oberwart 0:1 Pinkafeld
    Result Only Ritzing 13:00 Kohfidisch
    17/10 Klingenbach 3:2 Bad Sauerbrunn
    Postponed ASV Siegendorf 13:00 UFC Markt Allhau
    18/10 Oberpetersdorf 4:0 St. Margarethen
    22/10 St. Margarethen 0:2 Ritzing
    Result Only Leithaprodersdorf 17:30 Oberpetersdorf
    Result Only Kohfidisch 17:30 Klingenbach
    Result Only Pinkafeld 17:30 Parndorf
    Postponed Horitschon 13:00 Deutschkreutz
    Postponed Güssing 13:00 Oberwart
    Postponed Bad Sauerbrunn 15:00 ASV Siegendorf
    Result Only Klingenbach 14:00 St. Margarethen
    Result Only UFC Markt Allhau 14:00 Bad Sauerbrunn
    Result Only ASV Siegendorf 15:30 Kohfidisch
    Result Only Ritzing 16:00 Leithaprodersdorf
    Result Only Oberpetersdorf 16:00 Pinkafeld
    Austria - Landesliga Karnten
    16/10 SK Treibach 4:1 St. Michael Bleiburg
    Postponed Klagenfurt AC 17:09 SAK Klagenfurt
    17/10 ATUS Ferlach 2:1 SVG Bleiburg
    17/10 St Jakob/Rosental 2:1 SK Maria Saal
    17/10 Lendorf 2:1 Kraig
    18/10 Köttmannsdorf 6:0 Volkermarkt
    18/10 Dellach/Gailtal 2:4 Asco Atsv Wolfsberg
    21/10 Dellach/Gailtal 2:0 Volkermarkt
    23/10 SAK Klagenfurt 1:0 St Jakob/Rosental
    Result Only Volkermarkt 17:00 Klagenfurt AC
    Result Only Asco Atsv Wolfsberg 17:00 Lendorf
    Result Only ASKO Gmund 11:00 SK Treibach
    Result Only Kraig 12:00 Köttmannsdorf
    Result Only St. Michael Bleiburg 12:15 ATUS Ferlach
    Result Only SVG Bleiburg 13:00 Dellach/Gailtal
    Result Only SK Maria Saal 13:00 SV Feldkirchen
    Result Only SV Feldkirchen 22:00 ASKO Gmund
    Austria - Landesliga Niederosterreich
    16/10 Kottingbrunn 1:3 Ardagger
    16/10 Schrems 1:0 USC Rohrbach
    17/10 USV Scheiblingkirchen Warth 3:0 SCU Kilb
    17/10 Retz 1:1 Waidhofen / Thaya
    17/10 SC Krems 1:0 Spratzern
    18/10 SKN St. Pölten Am. 7:1 Zwettl
    Postponed Mannersdorf 17:30 SC Ortmann
    Postponed Zwettl 17:30 Kottingbrunn
    Postponed Schrems 17:30 Waidhofen / Thaya
    Result Only Ardagger 17:30 SKN St. Pölten Am.
    23/10 USC Rohrbach 1:2 SC Krems
    Result Only Langenrohr 17:30 Mannersdorf
    Postponed Waidhofen / Thaya 17:30 USV Scheiblingkirchen Warth
    Result Only Zwettl 17:30 Retz
    Result Only SC Ortmann 17:30 Schrems
    Result Only Spratzern 12:00 Kottingbrunn
    Result Only SC Ortmann 14:00 SCU Kilb
    Result Only Mannersdorf 14:00 Retz
    Result Only USV Scheiblingkirchen Warth 14:00 Langenrohr
    Result Only Spratzern 14:00 Zwettl
    Result Only USC Rohrbach 16:00 Waidhofen / Thaya
    Result Only SC Krems 17:00 Kottingbrunn
    Result Only SKN St. Pölten Am. 19:30 Retz
    Austria - Landesliga Oberosterreich
    16/10 Weißkirchen/Allhaming 2:0 Friedburg/Pondorf
    16/10 Pregarten 0:3 Pöttinger Grieskirchen
    16/10 Wallern 4:0 Asko Donau Linz
    16/10 Union Edelweiss 4:4 Zebau Bad Ischl
    17/10 St. Valentin 1:1 Bad Schallerbach
    17/10 Union St. Florian 1:0 Grun Weiss Micheldorf SV
    17/10 St. Martin i.M. 3:2 Mondsee
    17/10 Union Perg 1:4 Asko Oedt
    Result Only Friedburg/Pondorf 13:30 Wallern
    Result Only Asko Oedt 13:30 St. Martin i.M.
    Result Only Bad Schallerbach 13:30 Union St. Florian
    Result Only Pöttinger Grieskirchen 13:30 Union Perg
    Result Only Grun Weiss Micheldorf SV 13:30 Union Edelweiss
    Result Only Zebau Bad Ischl 13:30 Weißkirchen/Allhaming
    Result Only Mondsee 14:00 St. Valentin
    Result Only Asko Donau Linz 09:30 Pregarten
    Austria - Landesliga Salzburg
    Postponed Hallwang 17:00 Adnet
    Postponed Hallein 10:30 Burmoos
    17/10 Altenmarkt 0:2 Eugendorf
    17/10 Siezenheim 0:1 Thalgau
    Postponed Puch 14:00 SV Straßwalchen
    17/10 FC Bergheim 4:2 Neumarkt
    Postponed Bramberg 14:30 SC Golling
    Result Only Burmoos 12:00 Siezenheim
    Postponed SC Golling 12:00 Hallein
    Postponed Neumarkt 12:00 Puch
    Result Only Thalgau 12:30 Altenmarkt
    Result Only Eugendorf 13:00 Hallwang
    Postponed Adnet 14:00 FC Bergheim
    Result Only SV Straßwalchen 15:00 Bramberg
    Result Only Adnet 14:00 Hallein
    Result Only Siezenheim 14:00 Altenmarkt
    Austria - Landesliga Steiermark
    16/10 Bruck an der Mur 3:0 Liezen
    16/10 Leoben 0:3 USV Gnas
    17/10 SC Furstenfeld 4:1 Ilz
    17/10 ESV Hitthaller St Michael 2:3 SV Lafnitz II
    17/10 Frauental 1:3 SV Lebring
    17/10 SV Wildon 2:3 Rottenmann
    20/10 TUS Heiligenkreuz 4:0 Union Gamlit
    20/10 USV Mettersdorf 3:3 Voitsberg
    23/10 SV Lebring 0:1 USV Mettersdorf
    Result Only Rottenmann 17:00 Frauental
    23/10 Union Gamlit 3:2 SV Wildon
    Result Only SC Furstenfeld 17:00 Leoben
    Result Only Voitsberg 17:00 ESV Hitthaller St Michael
    Result Only Ilz 17:00 SV Lafnitz II
    Result Only Liezen 17:00 TUS Heiligenkreuz
    Result Only USV Gnas 17:00 Bruck an der Mur
    Result Only Union Gamlit 14:00 Frauental
    Result Only USV Mettersdorf 14:00 Rottenmann
    Result Only SV Wildon 14:00 Liezen
    Result Only Bruck an der Mur 14:00 SC Furstenfeld
    Result Only ESV Hitthaller St Michael 14:00 SV Lebring
    Result Only Leoben 14:00 Ilz
    Result Only SV Lafnitz II 14:00 Voitsberg
    Result Only TUS Heiligenkreuz 14:00 USV Gnas
    Austria - Landesliga Tirol
    16/10 SV Kematen 2:3 Volders
    17/10 St. Johann Tirol 2:2 Fügen
    17/10 SC Kundl 1:1 Natters
    17/10 Mils 3:1 Völs
    Postponed Union Innsbruck 14:00 FC Zirl
    17/10 FC Soll 0:4 Silz / Mötz
    18/10 Ebbs 6:0 Zams
    20/10 Kirchbichl 2:6 SV Innsbruck
    20/10 FC Soll 1:3 SV Kematen
    21/10 Ebbs 3:0 Volders
    Result Only FC Zirl 17:30 SV Innsbruck
    Result Only Zams 18:00 Fügen
    Result Only Natters 11:30 Mils
    Result Only St. Johann Tirol 12:00 SV Kematen
    Result Only Volders 13:00 Kirchbichl
    Result Only Völs 13:30 FC Soll
    Result Only Union Innsbruck 14:00 SC Kundl
    Result Only Silz / Mötz 13:00 Ebbs
    Result Only SV Innsbruck 0:0 Zams
    Result Only St. Johann Tirol 14:00 Völs
    Result Only Kirchbichl 14:00 SC Kundl
    Austria - Landesliga Vorarlberg
    17/10 Admira Dornbirn 10:0 Gofis
    17/10 Bizau 4:2 Hard
    17/10 Hochst 2:2 FC Alberschwende
    17/10 Ludesch 0:3 FC Egg
    17/10 Lochau 5:0 Nenzing
    17/10 Fussach 0:0 FC Lustenau 07
    18/10 Blau Weiss Feldkirch 2:1 Bezau
    18/10 Andelsbuch 2:3 Schruns
    Result Only Bezau 17:00 Fussach
    Result Only Schruns 17:15 Lochau
    Result Only Andelsbuch 12:30 FC Egg
    Result Only Hard 13:00 Admira Dornbirn
    Result Only FC Lustenau 07 14:00 Ludesch
    Result Only FC Alberschwende 14:00 Blau Weiss Feldkirch
    Result Only Nenzing 14:00 Bizau
    Result Only Gofis 14:00 Hochst
    Result Only Ludesch 11:00 Admira Dornbirn
    Result Only FC Alberschwende 0:0 Gofis
    Result Only Nenzing 14:00 Schruns
    Austria - Landesliga Wien
    Postponed SC Mannsworth 16:00 Schwechat
    Result Only Vienna FC 1894 17:30 Favoritner AC
    17/10 Union Mauer 5:2 FC Stadlau
    17/10 SV Wienerberg 3:0 ASV 13 Vienna
    17/10 Austria XIII 2:1 Vorwärts Brig.
    17/10 Post SV 0:0 SV Gerasdorf Stammersdorf
    18/10 Slovan HAC 1:4 Fach-Donaufeld
    20/10 SV Gerasdorf Stammersdorf 1:2 Schwechat
    20/10 SV Donau 0:2 ASK Elektra
    21/10 Vienna FC 1894 7:0 ASV 13 Vienna
    23/10 SV Gerasdorf Stammersdorf 1:2 SV Donau
    Result Only Schwechat 16:00 Post SV
    23/10 ASK Elektra 9:0 Slovan HAC
    Result Only SV Wienerberg 12:00 SC Mannsworth
    Result Only ASV 13 Vienna 13:00 FC Stadlau
    Result Only Fach-Donaufeld 09:15 Austria XIII
    Result Only Favoritner AC 09:15 Union Mauer
    Result Only Vorwärts Brig. 13:00 Vienna FC 1894
    Austria - Regionalliga East
    Postponed SV Stripfing 14:00 Wiener Neustadt
    Result Only Leobendorf 14:30 Wiener SK
    17/10 Team Wiener Linien 0:1 Admira Modling Am.
    18/10 FC Mauerwerk 0:4 FCM Traiskirchen
    20/10 Drassburg 1:4 ASK BSC Bruck Leitha
    20/10 Neusiedl 1919 2:1 Wiener Viktoria
    21/10 Admira Modling Am. 2:0 FC Mauerwerk
    Result Only ASK BSC Bruck Leitha 17:00 Team Wiener Linien
    Result Only Wiener Neustadt 17:30 Mannsdorf
    23/10 Wiener SK 2:0 Neusiedl 1919
    23/10 FCM Traiskirchen 3:1 Leobendorf
    Result Only SV Stripfing 13:30 FC Mauerwerk
    Result Only Wiener Viktoria 14:00 Drassburg
    Austria - Regionalliga Middle
    16/10 Wels 1:4 Wolfsberger AC Am.
    16/10 Spittal/Drau SV 2:0 Weiz
    17/10 SV Ried Am. 3:0 Union Vocklamarkt
    17/10 Stadl-Paura 1:2 Gurten
    17/10 Sturm Graz Am. 3:1 Bad Gleichenberg
    17/10 St. Anna Am Aigen 0:2 Kalsdorf
    18/10 Gleisdorf 09 1:0 WSC Hertha Wels
    20/10 Allerheiligen 4:4 Deutschlandsberger SC
    22/10 Deutschlandsberger SC 2:2 SV Ried Am.
    23/10 Wolfsberger AC Am. 0:0 Gleisdorf 09
    23/10 WSC Hertha Wels 7:2 Stadl-Paura
    23/10 Bad Gleichenberg 2:1 Spittal/Drau SV
    23/10 Kalsdorf 4:1 Wels
    23/10 Gurten 2:1 Sturm Graz Am.
    23/10 Union Vocklamarkt 0:2 St. Anna Am Aigen
    23/10 Weiz 2:0 Allerheiligen
    Result Only Sturm Graz Am. 14:00 WSC Hertha Wels
    Result Only Stadl-Paura 15:00 Wolfsberger AC Am.
    Result Only Wels 15:00 Union Vocklamarkt
    Result Only Spittal/Drau SV 15:30 Gurten
    Result Only Weiz 16:00 Bad Gleichenberg
    Result Only St. Anna Am Aigen 16:00 Deutschlandsberger SC
    Result Only Gleisdorf 09 17:00 Kalsdorf
    Result Only Allerheiligen 18:00 SV Ried Am.
    Austria - Regionalliga Salzburg
    16/10 Salzburger AK 1914 0:6 Grodig
    17/10 Anif 0:2 Austria Salzburg
    Postponed Sk Bischofshofen 13:00 Pinzgau Saalfelden
    Postponed SV Kuchl 15:00 Wals-Grunau
    Result Only Sk Bischofshofen 17:00 Seekirchen
    Result Only Pinzgau Saalfelden 17:00 Salzburger AK 1914
    Result Only Austria Salzburg 17:00 SV Kuchl
    Result Only Grodig 17:00 Anif
    Postponed Wals-Grunau 17:00 St. Johann
    Result Only SV Kuchl 13:00 Grodig
    Result Only Anif 13:00 Pinzgau Saalfelden
    Result Only Salzburger AK 1914 13:00 Sk Bischofshofen
    Result Only Seekirchen 13:00 Wals-Grunau
    Result Only St. Johann 13:00 Austria Salzburg
    Austria - Regionalliga Tyrol
    16/10 Schwaz 3:3 SV Telfs
    17/10 Kufstein 5:2 SV Hall
    Result Only SC Imst 14:00 Kitzbuhel FC
    Result Only SV Hall 17:00 Schwaz
    23/10 Kufstein 3:1 Swarovski Tirol II
    23/10 SV Telfs 1:1 Wacker Innsbruck Am.
    23/10 Kitzbuhel FC 2:0 SV Wörgl
    Result Only Reichenau 12:00 SC Imst
    Result Only Swarovski Tirol II 09:30 Reichenau
    Result Only Wacker Innsbruck Am. 13:00 Schwaz
    Result Only SV Wörgl 13:00 SV Hall
    Result Only SC Imst 13:00 Kufstein
    Result Only Kitzbuhel FC 13:00 SV Telfs
    Austria - Regionalliga Vorarlberg
    17/10 Austria Lustenau II 2:5 FC Lauterach
    18/10 Rotenberg 2:3 Dornbirner SV
    18/10 Wolfurt FC 0:2 RW Rankweil
    20/10 Austria Lustenau II 1:0 Bregenz
    Result Only FC Lauterach 13:30 Wolfurt FC
    Result Only Dornbirner SV 14:00 SC Rothis
    Result Only RW Rankweil 14:00 Bregenz
    Result Only Hohenems 14:00 Rotenberg
    Result Only Dornbirner SV 10:30 Austria Lustenau II
    Austria - STFV Cup
    Result Only Kaindorf 14:00 Domaines Kilger
    Result Only Lankowitz 14:00 Frohnleiten
    Result Only St. Peter / Freienstein 14:00 Judenburg
    Result Only Klöch 14:00 Voitsberg
    Result Only Parschlug 14:00 Kindberg-Mürzhofen
    Result Only St. Peter / Ottersbach 17:00 Wirtschaft Rohrbach
    < Score Ticker
    X