<
    >
    X
    Show Leagues >
    Germany - 2. Bundesliga
    23/10 Jahn Regensburg 3:0 Braunschweig
    23/10 Nurnberg 1:1 Karlsruher
    24/10 Hamburger SV 3:1 Wurzburger
    24/10 Darmstadt 2:2 St. Pauli
    24/10 Hannover 96 3:0 Fortuna Dusseldorf
    24/10 Holstein Kiel 1:3 Greuther Furth
    25/10 Sandhausen 1:1 Paderborn
    25/10 1. FC Heidenheim 1:1 Osnabruck
    25/10 Bochum 2:0 Erzgebirge Aue
    28/10 Osnabruck 1:1 Darmstadt
    Hamburger SV 17:30 St. Pauli
    Fortuna Dusseldorf 17:30 1. FC Heidenheim
    Erzgebirge Aue 12:00 Holstein Kiel
    Paderborn 12:00 Jahn Regensburg
    Osnabruck 12:00 Sandhausen
    Braunschweig 12:00 Nurnberg
    Greuther Furth 12:30 Hannover 96
    Karlsruher 12:30 Darmstadt
    Wurzburger 12:30 Bochum
    Germany - 3. Liga
    24/10 Duisburg 0:2 Uerdingen
    24/10 Magdeburg 1:2 Wehen
    24/10 Lubeck 2:3 Hallescher
    24/10 Meppen 3:2 Kaiserslautern
    24/10 Ingolstadt 1:0 Dynamo Dresden
    24/10 Hansa Rostock 5:1 Viktoria Koln
    25/10 Saarbrucken 1:2 Verl
    25/10 Bayern Munchen Am. 2:0 Waldhof Mannheim
    26/10 Unterhaching 0:2 Munchen 1860
    Viktoria Koln 18:00 Lubeck
    Hallescher 13:00 Unterhaching
    Munchen 1860 13:00 Duisburg
    Verl 13:00 Zwickau
    Dynamo Dresden 13:00 Meppen
    Waldhof Mannheim 13:00 Magdeburg
    Uerdingen 13:00 Saarbrucken
    Wehen 12:00 Bayern Munchen Am.
    Türkgücü-Ataspor 13:00 Ingolstadt
    Kaiserslautern 18:00 Hansa Rostock
    Zwickau 18:00 Türkgücü-Ataspor
    Duisburg 18:00 Saarbrucken
    Germany - Bundesliga
    23/10 Stuttgart 1:1 FC Koln
    24/10 Mainz 05 2:3 Monchengladbach
    24/10 Union Berlin 1:1 Freiburg
    24/10 RB Leipzig 2:1 Hertha Berlin
    24/10 Bayern Munchen 5:0 Eintracht Frankfurt
    24/10 Borussia Dortmund 3:0 Schalke 04
    25/10 Wolfsburg 2:1 Arminia Bielefeld
    25/10 Werder Bremen 1:1 Hoffenheim
    26/10 Bayer Leverkusen 3:1 Augsburg
    Schalke 04 19:30 Stuttgart
    Augsburg 14:30 Mainz 05
    FC Koln 14:30 Bayern Munchen
    Eintracht Frankfurt 14:30 Werder Bremen
    Arminia Bielefeld 14:30 Borussia Dortmund
    Monchengladbach 17:30 RB Leipzig
    Freiburg 14:30 Bayer Leverkusen
    Hertha Berlin 17:00 Wolfsburg
    Hoffenheim 19:30 Union Berlin
    Germany - DFB Pokal
    Schweinfurt 15:30 Schalke 04
    Germany - DFB Pokal Women
    Result Only Karlsruher SC (w) 13:00 Eintracht Frankfurt (w)
    Result Only Gottelborn (w) 13:00 SC Sand (w)
    Result Only Bochum (w) 13:00 Wolfsburg (w)
    Result Only Magdeburger FFC (w) 13:00 Turbine Potsdam (w)
    Result Only SG Andernach (w) 13:00 Saarbrucken (w)
    Result Only Borussia Bocholt (w) 14:00 Duisburg (w)
    Result Only Gutersloh (w) 16:00 SGS Essen (w)
    Result Only Fortuna Koln (w) 18:00 Werder Bremen (w)
    Result Only RB Leipzig (w) 10:00 Berghofen (w)
    Result Only Carl Zeiss Jena (w) 12:00 Bayern Munchen (w)
    Result Only Jahn Delmenhorst (w) 12:00 Walddorfer SV (w)
    Result Only Opel Russelsheim (w) 12:30 Freiburg (w)
    Result Only Weinberg (w) 13:00 FFV Erfurt (w)
    Result Only Ingolstadt (w) 13:00 Hoffenheim (w)
    Result Only Henstedt Ulzburg (w) 13:00 Meppen (w)
    Result Only FC Koln (w) 17:00 Bayer Leverkusen (w)
    Germany - Oberliga Baden-Wurttemberg
    23/10 FSV 08 Bissingen 3:1 CfR Pforzheim
    24/10 SV Goppingen 3:1 Ravensburg
    24/10 SV Sandhausen ll 4:2 FV Loerrach Brombach
    24/10 TSV Ilshofen 0:7 SGV Freiberg
    Postponed FC Bruchsal 13:00 SV Oberachern
    24/10 Neckarsulmer SU 1:1 Rielasingen Arlen
    24/10 FCA Walldorf II 2:2 TSG Backnang
    24/10 Reutlingen 0:3 Stuttgarter Kickers
    Postponed Nottingen 13:30 Freiburger FC
    24/10 SV Linx 1949 1:2 Sportfreunde Dorfmerkingen
    28/10 SV Oberachern 3:1 SV Linx 1949
    28/10 TSG Backnang 5:2 FSV 08 Bissingen
    Result Only CfR Pforzheim 18:00 FCA Walldorf II
    Result Only Sportfreunde Dorfmerkingen 13:00 FC Bruchsal
    Result Only TSG Backnang 13:00 Neckarsulmer SU
    Result Only Stuttgarter Kickers 13:00 SV Sandhausen ll
    Result Only Ravensburg 13:00 SV Linx 1949
    Result Only Freiburger FC 13:30 Reutlingen
    Postponed SV Oberachern 14:30 Nottingen
    Result Only FC Villingen 14:30 FSV 08 Bissingen
    Result Only FV Loerrach Brombach 13:00 TSV Ilshofen
    Result Only Rielasingen Arlen 13:30 SV Goppingen
    Germany - Oberliga Bayern North
    24/10 Eintracht Bamberg 2010 2:4 Ansbach
    24/10 Ammerthal 0:5 Gebenbach
    Postponed Seligenporten 12:00 Abtswind
    Postponed Bayern Hof 13:00 DJK Vilzing
    Postponed ATSV Erlangen 14:00 Cham
    24/10 TSV Karlburg 0:1 Großbardorf
    24/10 FC Viktoria Kahl 0:9 Eltersdorf
    Postponed Würzburger FV 13:30 FC Sand
    Postponed FC Sand 13:00 Seligenporten
    Postponed Großbardorf 13:00 DJK Bamberg
    Result Only Ansbach 13:00 Würzburger FV
    Result Only Abtswind 13:30 TSV Karlburg
    Postponed DJK Vilzing 14:00 Eltersdorf
    Postponed Cham 15:00 Ammerthal
    Postponed ATSV Erlangen 15:00 FC Viktoria Kahl
    Postponed Gebenbach 17:30 Eintracht Bamberg 2010
    Germany - Oberliga Bayern South
    Postponed TSV 1880 Wasserburg 17:30 Tuerkspor Augsburg
    24/10 Ismaning 1:1 SV Donaustauf
    Postponed Pullach 12:00 Dachau
    24/10 Schwaben Augsburg 1:4 Jahn Regensburg II
    Postponed Kirchanschöring 12:30 FC Pipinsried
    24/10 Kottern-St. Mang 0:1 Munchen 1860 Am.
    24/10 FC Deisenhofen 2:0 Ingolstadt Am.
    24/10 Nördlingen 6:2 TSV Landsberg
    24/10 Hankofen-Hailing 1:0 Schwabmünchen
    Result Only Schwabmünchen 12:30 Kottern-St. Mang
    Result Only FC Deisenhofen 13:00 Schwaben Augsburg
    Result Only FC Pipinsried 13:00 TSV 1880 Wasserburg
    Result Only Pullach 13:00 Munchen 1860 Am.
    Postponed Dachau 13:00 Kirchanschöring
    Result Only Tuerkspor Augsburg 13:00 Ismaning
    Result Only TSV Landsberg 13:00 Jahn Regensburg II
    Result Only SV Donaustauf 13:00 Nördlingen
    Result Only Ingolstadt Am. 16:00 Hankofen-Hailing
    Germany - Oberliga Bremen
    Postponed Werder Bremen III 11:00 SV Hemelingen
    Postponed Bremer TS Neustadt 11:00 Leher Turnerschaft
    Postponed Blumenthaler SV 11:15 TuS Schwachhausen
    Postponed Aumund-Vegesack 12:00 TuS Komet Arsten
    Postponed Brinkumer SV 12:00 BSC Hastedt
    Postponed ESC Geestemunde 13:00 Habenhauser FV
    Postponed KSV Vatan Sport Bremen 13:30 Bremer SV
    Postponed FC Union 60 Bremen 14:00 SC Borgfeld
    Postponed SFL Bremerhaven 14:30 Olympischer SC Bremerhaven
    Postponed Bremer SV 12:00 Habenhauser FV
    Postponed Olympischer SC Bremerhaven 14:00 Werder Bremen III
    Postponed TuS Schwachhausen 12:00 SFL Bremerhaven
    Postponed TuS Komet Arsten 13:00 Bremer TS Neustadt
    Postponed KSV Vatan Sport Bremen 13:30 Blumenthaler SV
    Postponed BSC Hastedt 13:30 FC Union 60 Bremen
    Postponed SV Hemelingen 13:30 Brinkumer SV
    Postponed SC Borgfeld 13:30 Aumund-Vegesack
    Postponed Leher Turnerschaft 16:00 ESC Geestemunde
    Germany - Oberliga Flens Nord
    24/10 TSB Flensburg 6:3 Inter Turkspor Kiel
    24/10 TSV Bordesholm 5:0 TSV Kronshagen
    24/10 Husumer SV 2:4 SC Weiche Flensburg 08 II
    25/10 Eckernforder SV 2:2 TSV Altenholz
    Postponed TSB Flensburg 18:00 Husumer SV
    Postponed Frisia 03 Risum-Lindholm 18:30 SC Weiche Flensburg 08 II
    Result Only TSV Kronshagen 13:00 TSB Flensburg
    Postponed SC Weiche Flensburg 08 II 12:30 Eckernforder SV
    Postponed Frisia 03 Risum-Lindholm 13:00 TSV Altenholz
    Postponed Inter Turkspor Kiel 14:00 Husumer SV
    Germany - Oberliga Flens Sud
    24/10 Union Neumunster 3:1 SV Preussen 09 Reinfeld
    24/10 TSV Pansdorf 3:3 VfB Lubeck II
    25/10 SV Todesfelde 1928 1:1 Oldenburger SV
    25/10 Eichede 6:0 Eutiner SV 1908
    Postponed TSV Pansdorf 13:00 FC Dornbreite Lubeck
    Postponed Eutiner SV 1908 13:00 Union Neumunster
    Postponed Oldenburger SV 15:30 Eichede
    Postponed VfB Lubeck II 12:00 SV Preussen 09 Reinfeld
    Germany - Oberliga Hamburg
    23/10 Hamburger SV III 3:1 Barmbek Uhlenhorst
    24/10 TuS Dassendorf 1:0 Wandsbeker TSV Concordia
    Result Only VfL Lohbruegge 12:00 TuS Osdorf
    24/10 SV Curslack-Neuengamme 3:4 TSV Sasel 1925
    25/10 HEBC Hamburg 3:1 Hamm United FC
    25/10 Niendorfer TSV 1:1 USC Paloma
    25/10 SV Rugenbergen 2:2 Bramfelder SV
    25/10 TSV Buchholz 6:1 FC Suderelbe
    25/10 FC Union Tornesch 2:3 Victoria Hamburg
    Result Only Bramfelder SV 18:00 FC Suderelbe
    Result Only Wandsbeker TSV Concordia 18:15 TSV Buchholz
    Result Only Hamm United FC 18:30 FC Union Tornesch
    Result Only Victoria Hamburg 18:30 VfL Lohbruegge
    Result Only TuS Osdorf 18:30 TuS Dassendorf
    Result Only Hamburger SV III 19:00 HEBC Hamburg
    Postponed USC Paloma 09:45 Meiendorfer SV
    Postponed SV Rugenbergen 13:00 SV Curslack-Neuengamme
    Postponed TSV Sasel 1925 14:00 Niendorfer TSV
    Germany - Oberliga Hessen
    24/10 Waldgirmes 3:0 TUS Dietkirchen
    24/10 Hessen Dreieich 2:0 FC 1906 Erlensee
    24/10 Barockstadt Fulda-Lehn 4:0 SV Neuhof
    24/10 Buchonia Flieden 3:0 Hünfelder SV
    24/10 Viktoria Griesheim 0:0 Bad Vilbel
    24/10 RW Hadamar 0:1 Türk Gücü Friedberg
    25/10 FSV Fernwald 1:2 Baunatal
    25/10 FC 1931 Eddersheim 2:3 VFB Ginsheim
    25/10 SV Steinbach 0:2 FC Hanau 93
    25/10 SV Zeilsheim 4:3 RW Walldorf
    Result Only Baunatal 13:30 TUS Dietkirchen
    Result Only Bad Vilbel 14:00 Barockstadt Fulda-Lehn
    Result Only Hünfelder SV 14:00 SV Steinbach
    Result Only FC Hanau 93 14:00 Hessen Dreieich
    Result Only FSV Fernwald 14:00 RW Hadamar
    Result Only SV Neuhof 16:00 Buchonia Flieden
    Result Only FC 1906 Erlensee 16:00 FC 1931 Eddersheim
    Postponed VFB Ginsheim 14:00 Waldgirmes
    Result Only Türk Gücü Friedberg 14:00 SV Zeilsheim
    Postponed RW Walldorf 14:00 Viktoria Griesheim
    Germany - Oberliga Mittelrhein
    Postponed Spielverein 1910 Breinig 14:00 FC Duren Merzenich
    25/10 Viktoria Arnoldsweiler 0:2 Hennef 05
    25/10 Borussia Freialdenhoven 2:0 VfL Vichttal
    Postponed Siegburger SV 04 14:15 Glesch-Paffendorf
    Postponed Spvg Wesseling-Urfeld 14:15 SV Deutz 05
    25/10 Spvg. Frechen 20 3:3 VfL Alfter
    Postponed BW Friesdorf 14:30 Fortuna Koln II
    25/10 FC Pesch 3:2 Hurth
    Postponed Borussia Freialdenhoven 18:30 VfL Alfter
    Result Only BW Friesdorf 19:00 FC Duren Merzenich
    Germany - Oberliga NOFV-Nord
    24/10 Strausberg 1:0 Greifswalder
    24/10 RSV Eintracht 1949 0:3 MSV Pampow
    25/10 CFC Hertha 06 0:3 Staaken
    25/10 Hansa Rostock Am. 4:1 Brandenburger SC Sued
    25/10 Lok Stendal 0:0 SpVg BW 90 Berlin
    25/10 Torgelower SV Greif 1:0 SFC Stern 1900
    25/10 Neustrelitz 2:4 Hertha 03 Zehlendorf
    25/10 SV Tasmania Berlin 1:3 Rostocker FC 1895
    Result Only SV Victoria Seelow 18:30 Torgelower SV Greif
    Result Only SpVg BW 90 Berlin 12:00 Hansa Rostock Am.
    Result Only Staaken 13:00 Strausberg
    Result Only Rostocker FC 1895 13:00 Neustrelitz
    Result Only Greifswalder 12:30 SV Tasmania Berlin
    Result Only SFC Stern 1900 12:30 Lok Stendal
    Result Only Brandenburger SC Sued 12:30 CFC Hertha 06
    Result Only Hertha 03 Zehlendorf 13:00 RSV Eintracht 1949
    Germany - Oberliga NOFV-Sud
    24/10 FC Eilenburg 2:2 Wacker Nordhausen
    24/10 Plauen 4:0 BW Zorbau
    24/10 VfL Halle 96 2:0 FC Merseburg
    24/10 FSV Martinroda 5:1 VfB Krieschow
    24/10 Einheit Rudolstadt 2:0 Union Sandersdorf
    24/10 FC Oberlausitz 2:1 FC Grimma
    24/10 FC An der Fahner Hoehe 1:0 FC International Leipzig
    25/10 Ludwigsfelder FC 3:3 Carl Zeiss Jena II
    Result Only VfB Krieschow 12:30 Ludwigsfelder FC
    Result Only Carl Zeiss Jena II 12:30 FC Eilenburg
    Result Only Union Sandersdorf 12:30 FC An der Fahner Hoehe
    Result Only FC International Leipzig 12:30 Plauen
    Result Only BW Zorbau 12:30 FC Oberlausitz
    Result Only Wacker Nordhausen 12:30 Einheit Rudolstadt
    Result Only RW Erfurt 12:30 VfL Halle 96
    Result Only FC Merseburg 12:30 FSV Martinroda
    Germany - Oberliga Niederrhein
    Postponed Velbert 14:00 Turu Dusseldorf
    Postponed 1. FC Mönchengladbach 14:00 TSV Meerbusch
    25/10 SW Essen 1:0 Kray
    25/10 SpVg Schonnebeck 2:1 SF Niederwenigern
    25/10 Cronenberger SC 3:3 FSV Duisburg
    25/10 TV Jahn Dinslaken-Hiesfeld 1:2 Baumberg
    25/10 TVD Velbert 1:3 DJK Teutonia St.Tonis 1920
    25/10 FC Monheim 1910 2:3 Ratinger SV
    25/10 SpVgg Sterkrade-Nord 4:2 FC Kleve
    25/10 VfB 03 Hilden 5:2 Union Nettetal
    Postponed SC Dusseldorf West 14:30 SC Velbert
    Postponed TVD Velbert 18:30 SpVg Schonnebeck
    28/10 FC Monheim 1910 2:2 VfB 03 Hilden
    Result Only FC Kleve 18:30 TV Jahn Dinslaken-Hiesfeld
    Result Only Turu Dusseldorf 18:30 FC Monheim 1910
    Result Only Ratinger SV 18:30 TVD Velbert
    Result Only TSV Meerbusch 18:30 Velbert
    Result Only Bocholt 18:30 SW Essen
    Result Only SC Velbert 18:30 Cronenberger SC
    Result Only Baumberg 18:30 SC Dusseldorf West
    Result Only Kray 18:00 1. FC Mönchengladbach
    Result Only DJK Teutonia St.Tonis 1920 18:30 SpVgg Sterkrade-Nord
    Result Only SF Niederwenigern 19:00 VfB 03 Hilden
    Result Only FSV Duisburg 19:00 SpVg Schonnebeck
    Germany - Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig
    24/10 MTV Wolfenbuettel 1:0 Gottingen
    24/10 BW Schwalbe Tuendern 0:1 SV Ramlingen / Ehlershausen
    25/10 Eintracht Northeim 0:4 Germania Egestorf
    25/10 MTV Gifhorn 3:1 Lupo-Martini Wolfsburg
    25/10 Arminia Hannover 1:0 Braunschweig FT
    Result Only SV Ramlingen / Ehlershausen 13:00 MTV Wolfenbuettel
    Result Only Braunschweig FT 13:00 BW Schwalbe Tuendern
    Result Only Lupo-Martini Wolfsburg 13:00 Eintracht Northeim
    Result Only Gottingen 13:00 MTV Gifhorn
    Result Only Germania Egestorf 13:00 Arminia Hannover
    Germany - Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg
    23/10 FC Hagen/Uthlede 2:2 TB Uphusen
    25/10 Heeslinger SC 2:1 VfL Oldenburg 1894
    25/10 BlW Lohne 2:0 Kickers Emden
    25/10 Spelle-Venhaus 2:1 Rotenburger SV
    25/10 MTV Eintracht Celle 2:1 TuS Bersenbrueck
    28/10 Heeslinger SC 4:2 Kickers Emden
    Result Only TB Uphusen 12:00 BlW Lohne
    Result Only Rotenburger SV 12:30 MTV Eintracht Celle
    Result Only Kickers Emden 13:00 Spelle-Venhaus
    Postponed VfL Oldenburg 1894 13:00 FC Hagen/Uthlede
    Result Only TuS Bersenbrueck 13:00 Heeslinger SC
    Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Group. Nord
    Result Only Eintracht Trier 17:30 SG Mulheim-Karlich
    23/10 Engers 0:2 Salmrohr 1921
    24/10 Eisbachtaler Sportfreunde 1:3 Hassia Bingen
    24/10 Kaiserslautern Am. 0:1 TuS Koblenz 1911
    Postponed TSV Emmelshausen 15:30 FC Karbach
    25/10 Gonsenheim 1:1 Alemannia Waldalgesheim
    Postponed Engers 18:30 Alemannia Waldalgesheim
    Result Only SG Mulheim-Karlich 18:30 TSV Emmelshausen
    Result Only FC Karbach 13:30 Kaiserslautern Am.
    Result Only Salmrohr 1921 13:30 Hassia Bingen
    Result Only Alemannia Waldalgesheim 14:30 Eintracht Trier
    Postponed TuS Koblenz 1911 13:00 Engers
    Postponed Gonsenheim 14:00 Eisbachtaler Sportfreunde
    Germany - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Group. Sud
    24/10 Rochling Volklingen 1:1 Pfeddersheim
    24/10 FSV Jagersburg 4:2 FV Diefflen
    Postponed FC Speyer 09 14:00 FV Eppelborn
    25/10 Wormatia Worms 3:2 FV Dudenhofen
    25/10 Elversberg II 3:2 Hertha Wiesbach
    26/10 TuS Mechtersheim 0:0 Arminia Ludwigshafen
    Result Only Arminia Ludwigshafen 13:30 Rochling Volklingen
    Result Only FV Eppelborn 14:30 TuS Mechtersheim
    Result Only Pfeddersheim 14:30 FV Diefflen
    Result Only Elversberg II 14:30 FSV Jagersburg
    Result Only Hertha Wiesbach 14:30 Wormatia Worms
    Result Only FV Dudenhofen 18:30 FC Speyer 09
    Germany - Oberliga Westfalen
    Postponed RSV Meinerzhagen 17:45 TuS Ennepetal
    25/10 ASC 09 Dortmund 3:1 Westfalia Herne
    Postponed Victoria Clarholz 14:00 FC Kaan-Marienborn 07
    Postponed Holzwickeder SC 14:00 Sprockhovel
    25/10 TuS Erndtebruck 1:0 SpVgg Vreden
    25/10 TuS Haltern 0:1 FC Guetersloh
    25/10 Siegen 3:2 SG Finnentrop/Bamenohl
    Postponed Hammer SpVg 14:00 Preussen Munster II
    Postponed SC Paderborn 07 II 14:00 FC Eintracht Rheine
    Postponed SV Schermbeck 1912 14:00 Wattenscheid
    28/10 FC Eintracht Rheine 1:3 SV Schermbeck 1912
    Postponed SpVgg Vreden 18:00 RSV Meinerzhagen
    Postponed Wattenscheid 18:00 Hammer SpVg
    Postponed Westfalia Rhynern 18:30 TuS Erndtebruck
    28/10 SG Finnentrop/Bamenohl 2:2 TuS Haltern
    Postponed FC Guetersloh 18:00 Victoria Clarholz
    Postponed Westfalia Herne 18:00 Sprockhovel
    Postponed TuS Ennepetal 18:00 Holzwickeder SC
    Postponed Preussen Munster II 18:00 Siegen
    Postponed ASC 09 Dortmund 18:30 SC Paderborn 07 II
    Germany - Regionalliga Bayern
    24/10 Rain am Lech 0:1 Viktoria Aschaffenburg
    24/10 Greuther Furth Am. 1:1 Memmingen
    Cancelled Türkgücü-Ataspor 12:00 Illertissen
    24/10 Heimstetten 5:2 Rosenheim
    24/10 TSV Aubstadt 1:0 Buchbach
    24/10 Burghausen 5:1 Garching
    24/10 Eichstatt 2:1 Augsburg Am.
    24/10 Bayreuth 2:0 Nurnberg Am.
    Postponed Schweinfurt 12:00 Schalding-Heining
    Postponed Garching 18:00 Memmingen
    Buchbach 18:00 Rain am Lech
    Augsburg Am. 18:00 Burghausen
    Viktoria Aschaffenburg 13:00 Schalding-Heining
    Garching 13:00 Heimstetten
    Cancelled Rosenheim 13:00 Türkgücü-Ataspor
    Bayreuth 13:00 Eichstatt
    Nurnberg Am. 13:00 TSV Aubstadt
    Illertissen 13:00 Greuther Furth Am.
    Memmingen 13:00 Schweinfurt
    Germany - Regionalliga North Group North
    23/10 SV Drochtersen/Assel 2:0 Hansa LSK
    24/10 FC Phonix Lubeck 2:1 Holstein Kiel Am.
    24/10 Heider SV 2:0 Teutonia Hamburg
    25/10 St. Pauli Am. 3:0 Eintracht Norderstedt
    Postponed Eintracht Norderstedt 13:00 Heider SV
    Teutonia Hamburg 13:00 Flensburg
    Postponed Altona 93 13:00 SV Drochtersen/Assel
    Hansa LSK 13:00 FC Phonix Lubeck
    Holstein Kiel Am. 13:00 Hamburger SV Am.
    Flensburg 18:30 Altona 93
    Germany - Regionalliga North Group South
    Postponed SSV Jeddeloh 17:30 Atlas Delmenhorst
    24/10 Wolfsburg Am. 1:2 Werder Bremen Am.
    25/10 Oldenburg 3:1 Schwarz-Weiss Rehden
    25/10 Havelse 3:0 HSC Hannover
    25/10 Oberneuland 0:1 VfV Borussia Hildesheim
    Werder Bremen Am. 13:00 Hannover 96 Am.
    Postponed Atlas Delmenhorst 13:00 Wolfsburg Am.
    Postponed Schwarz-Weiss Rehden 13:00 SSV Jeddeloh
    HSC Hannover 13:00 Oberneuland
    VfV Borussia Hildesheim 13:00 Oldenburg
    Werder Bremen Am. 18:00 Havelse
    Germany - Regionalliga Northeast
    23/10 Viktoria Berlin 3:0 Babelsberg
    Postponed Tennis Borussia Berlin 17:00 Berliner FC Dynamo
    Postponed VSG Altglienicke 17:00 Hertha Berlin Am.
    24/10 Auerbach 1:1 Germania Halberstadt
    24/10 Energie Cottbus 0:3 Berliner AK 07
    24/10 BSG Chemie Leipzig 5:1 Bischofswerdaer FV 08
    25/10 Chemnitzer 3:0 Luckenwalde
    25/10 Meuselwitz 0:0 FSV Union Furstenwalde
    25/10 SV Lichtenberg 47 3:2 Lokomotive Leipzig
    25/10 Optik Rathenow 1:3 Carl Zeiss Jena
    28/10 Berliner AK 07 2:0 VSG Altglienicke
    Postponed FSV Union Furstenwalde 13:00 Viktoria Berlin
    28/10 Babelsberg 3:0 Auerbach
    28/10 Germania Halberstadt 2:1 BSG Chemie Leipzig
    28/10 Bischofswerdaer FV 08 0:3 Chemnitzer
    28/10 Carl Zeiss Jena 1:2 Energie Cottbus
    28/10 Berliner FC Dynamo 3:0 SV Lichtenberg 47
    Postponed Hertha Berlin Am. 18:00 Tennis Borussia Berlin
    28/10 Lokomotive Leipzig 1:0 Meuselwitz
    28/10 Luckenwalde 1:1 Optik Rathenow
    Viktoria Berlin 12:30 Lokomotive Leipzig
    SV Lichtenberg 47 12:30 Hertha Berlin Am.
    Auerbach 12:30 FSV Union Furstenwalde
    Energie Cottbus 12:30 Luckenwalde
    Optik Rathenow 12:30 Bischofswerdaer FV 08
    Germania Halberstadt 12:30 Babelsberg
    Meuselwitz 12:30 Berliner FC Dynamo
    Postponed Tennis Borussia Berlin 12:30 Berliner AK 07
    VSG Altglienicke 12:30 Carl Zeiss Jena
    BSG Chemie Leipzig 12:30 Chemnitzer
    Germany - Regionalliga Southwest
    24/10 Eintracht Stadtallendorf 2:2 Bahlinger
    Postponed Schott Mainz 12:00 Sonnenhof Grossaspach
    24/10 Ulm 3:0 TSG Balingen
    24/10 Bayern Alzenau 1:3 Steinbach
    24/10 Elversberg 4:1 Astoria Walldorf
    24/10 Homburg 6:1 Aalen
    24/10 Hessen Kassel 2:1 Mainz 05 Am.
    24/10 Gießen 1:2 Hoffenheim Am.
    24/10 Stuttgart Am. 2:2 Kickers Offenbach
    25/10 TuS Rot-Weiss Koblenz 1:0 FSV Frankfurt
    25/10 Pirmasens 0:4 Freiburg Am.
    27/10 Aalen 1:0 Gießen
    28/10 Freiburg Am. 4:3 Bahlinger
    28/10 TuS Rot-Weiss Koblenz 2:0 Eintracht Stadtallendorf
    Postponed Hoffenheim Am. 17:00 Stuttgart Am.
    Postponed TSG Balingen 17:30 Gießen
    Postponed Kickers Offenbach 18:30 Schott Mainz
    Steinbach 13:00 Ulm
    Bahlinger 13:00 Hessen Kassel
    Mainz 05 Am. 13:00 Homburg
    Aalen 13:00 Elversberg
    Astoria Walldorf 13:00 TuS Rot-Weiss Koblenz
    FSV Frankfurt 13:00 Pirmasens
    Postponed Freiburg Am. 13:00 Bayern Alzenau
    Postponed Sonnenhof Grossaspach 13:00 Eintracht Stadtallendorf
    Gießen 13:30 Steinbach
    FSV Frankfurt 18:00 Astoria Walldorf
    Stuttgart Am. 18:00 TSG Balingen
    Schott Mainz 18:30 Hoffenheim Am.
    TuS Rot-Weiss Koblenz 17:00 Aalen
    Pirmasens 18:00 Bayern Alzenau
    Ulm 18:00 Freiburg Am.
    Elversberg 18:00 Mainz 05 Am.
    Homburg 18:00 Bahlinger
    Hessen Kassel 18:00 Sonnenhof Grossaspach
    Eintracht Stadtallendorf 18:00 Kickers Offenbach
    Germany - Regionalliga West
    24/10 Bonner SC 1:2 Preussen Munster
    Wiedenbruck 12:00 Monchengladbach Am.
    24/10 Lotte 0:0 Schalke 04 Am.
    24/10 Alemannia Aachen 3:2 Bergisch Gladbach
    Postponed Wuppertaler 12:00 SV 1919 Straelen
    24/10 Ahlen 1:1 Lippstadt
    24/10 RW Essen 3:0 Oberhausen
    24/10 FC Koln Am. 3:1 Rodinghausen
    Postponed Borussia Dortmund Am. 13:00 Fortuna Dusseldorf Am.
    25/10 Wegberg-Beeck 1:0 Homberg
    28/10 Rodinghausen 4:0 Homberg
    Postponed Fortuna Dusseldorf Am. 18:30 Alemannia Aachen
    Rodinghausen 13:00 Lotte
    Fortuna Koln 13:00 Borussia Dortmund Am.
    Fortuna Dusseldorf Am. 13:00 Ahlen
    Lippstadt 13:00 Wegberg-Beeck
    Homberg 13:00 Wuppertaler
    SV 1919 Straelen 13:00 Alemannia Aachen
    Bergisch Gladbach 13:00 FC Koln Am.
    Oberhausen 13:00 Wiedenbruck
    Schalke 04 Am. 14:30 RW Essen
    Borussia Dortmund Am. 18:30 Preussen Munster
    Lippstadt 17:00 Fortuna Dusseldorf Am.
    Wiedenbruck 18:30 Schalke 04 Am.
    Wegberg-Beeck 18:30 Wuppertaler
    RW Essen 18:30 Rodinghausen
    Lotte 18:30 Bergisch Gladbach
    FC Koln Am. 18:30 SV 1919 Straelen
    Alemannia Aachen 18:30 Homberg
    Ahlen 18:30 Fortuna Koln
    Bonner SC 18:30 Oberhausen
    Germany - U17 Bundesliga Nord/Nordost
    24/10 Energie Cottbus U17 0:4 Hannover 96 U17
    24/10 Holstein Kiel U17 4:1 Eintracht Braunschw U17