<
    >
    X
    Show Leagues >
    Scotland - Championship
    11/01 Greenock Morton 3:2 Dunfermline Athletic
    Postponed Inverness C.T. 15:00 Queen of South
    Postponed Dundee 15:00 Ayr United
    11/01 Partick Thistle 1:4 Dundee United
    Alloa Athletic 19:45 Arbroath
    Dunfermline Athletic 19:05 Dundee
    Scotland - FA Cup
    17/01 Rangers 2:0 Stranraer
    Ayr United 15:00 Ross County
    Livingston 15:00 Raith Rovers
    Arbroath 15:00 Falkirk
    Kilmarnock 15:00 Queen's Park
    Alloa Athletic 15:00 Inverness C.T.
    Hearts 15:00 Airdrie United
    Aberdeen 15:00 Dumbarton
    Hamilton 15:00 Edinburgh City
    East Kilbride 15:00 BSC Glasgow
    St. Mirren 15:00 Broxburn Athletic
    Bonnyrigg Rose Athletic 15:00 Clyde
    St. Johnstone 15:00 Greenock Morton
    Partick Thistle 17:30 Celtic
    Dundee 19:20 Motherwell
    Dundee United 15:00 Hibernian
    Scotland - Highland League
    11/01 Buckie Thistle 2:1 Clachnacuddin
    11/01 Turriff United 2:3 Wick Academy
    11/01 Strathspey Thistle 0:2 Nairn County
    Postponed Keith 15:00 Lossiemouth
    11/01 Inverurie Loco Works 1:1 Huntly
    11/01 Formartine United 5:2 Fort
    Postponed Forres Mechanics 15:00 Fraserburgh
    11/01 Deveronvale 1:2 Rothes
    17/01 Clachnacuddin 1:0 Fort
    Result Only Nairn County 15:00 Keith
    Result Only Huntly 15:00 Strathspey Thistle
    Result Only Fraserburgh 15:00 Lossiemouth
    Result Only Formartine United 15:00 Turriff United
    Result Only Rothes 15:00 Brora Rangers
    Result Only Buckie Thistle 15:00 Deveronvale
    Result Only Wick Academy 15:00 Forres Mechanics
    Scotland - League One
    Postponed Stranraer 15:00 Montrose
    11/01 Peterhead 1:3 Falkirk
    11/01 Forfar Athletic 1:1 Raith Rovers
    11/01 East Fife 2:2 Airdrie United
    Postponed Dumbarton 15:00 Clyde
    Scotland - League Two
    Postponed Stirling Albion 15:00 Cove Rangers
    11/01 Stenhousemuir 2:2 Brechin City
    11/01 Edinburgh City 1:2 Queen's Park
    Postponed Cowdenbeath 15:00 Albion Rovers
    11/01 Annan Athletic 0:4 Elgin City
    Postponed Albion Rovers 15:00 Edinburgh City
    Elgin City 15:00 Stenhousemuir
    Cove Rangers 15:00 Cowdenbeath
    Postponed Brechin City 15:00 Queen's Park
    Annan Athletic 15:00 Stirling Albion
    Scotland - Lowland League
    Postponed Civil Service Strollers FC 14:00 BSC Glasgow
    Postponed Vale of Leithen 14:00 Berwick Rangers
    11/01 Cumbernauld Colts 3:0 Dalbeattie Star
    Postponed Gretna 15:00 East Kilbride
    11/01 Gala Fairydean 3:1 Edusport Academy
    Postponed Edinburgh Univ 15:00 Kelty Hearts FC
    11/01 East Stirlingshire 1:2 Stirling University
    Postponed Bonnyrigg Rose Athletic 15:00 Spartans
    Result Only Gretna 15:00 Berwick Rangers
    Result Only Stirling University 0:0 Spartans
    Result Only Gala Fairydean 15:00 Kelty Hearts FC
    Scotland - Premiership 1st Phase
    Livingston 19:45 St. Johnstone
    Kilmarnock 19:45 Celtic
    Hibernian 19:45 Hamilton
    Aberdeen 19:45 Motherwell
    Ross County 19:45 Hearts
    Rangers 19:45 St. Mirren
    Scotland - SFL Reserve League
    14/01 Dundee United Reserves 7:0 Queen of South Reserves
    Result Only Hamilton Reserves 14:00 St Mirren Reserves
    Result Only Morton Reserves 14:00 Hearts Reserves
    Result Only Motherwell Reserves 14:00 Ross County Reserves
    Result Only Kilmarnock Reserves 14:00 Queen of South Reserves
    Result Only Dundee United Reserves 14:00 Dunfermline Reserves
    < Score Ticker